więcej

Inicjatywa referendalna w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Białej Piskiej przed upływem kadencji

Inicjator referendum powiadomił w dniu 8 stycznia 2021 r. Burmistrza Białej Piskiej oraz w dniu 11 stycznia 2021 r. Komisarza Wyborczego w Olsztynie II o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Białej Piskiej przed upływem kadencji.

Na Pełnomocnika Grupy Inicjatywnej powołany został Pan Waldemar Podlaski.

Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym (Dz.U.2019.741 t.j. z dnia 2019.04.23) w terminie 60 dni od dnia powiadomienia Inicjator przeprowadzenia referendum zbiera podpisy mieszkańców uprawnionych do wybierania organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, którzy chcą poprzeć inicjatywę w tej sprawie.

Referendum przeprowadza się na wniosek co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy.

W dniu 17 lutego 2021 r. Pełnomocnik Inicjatora Referendum przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Olsztynie II wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Białej Piskiej przed upływem kadencji.

 

Rejestr zmian

  • Data utworzenia

    22-02-2021 12:11

    Wprowadził:

    Jarosław Szymański

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij