więcej

Inicjatywa referendalna w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Kętrzyn przed upływem kadencji

W dniu 29 stycznia 2020 r. Inicjator referendum powiadomił Burmistrza Miasta Kętrzyn oraz Komisarza Wyborczego w Olsztynie III o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Kętrzyn przed upływem kadencji.

Na Pełnomocnika Grupy Inicjatywnej powołany został Pan Stanisław Kulas.

Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym (Dz.U.2019.741 t.j. z dnia 2019.04.23) w terminie 60 dni od dnia powiadomienia Inicjator przeprowadzenia referendum zbiera podpisy mieszkańców uprawnionych do wybierania organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego, którzy chcą poprzeć inicjatywę w tej sprawie.

Referendum przeprowadza się na wniosek co najmniej 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy.

W dniu 26 marca 2020 r. Pełnomocnik Inicjatora Referendum przekazał Komisarzowi Wyborczemu w Olsztynie III wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Kętrzyn przed upływem kadencji.

Rejestr zmian

 • Data utworzenia

  10-02-2020 10:32

  Wprowadził:

  Jarosław Szymański

 • Data modyfikacji

  31-03-2020 8:14

  Wprowadził:

  Jarosław Szymański

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać plikami cookies w ustawieniach przeglądarki

Zamknij